Klacht: teweinig terug gekregen

thea kuijpers op 03 maart 2014 over Karwei in de categorie Bouwmarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 10 maart 2014
Reactie van het bedrijf:

met de klant contact geweest en het verschil wordt verrekend

Bedrijf Karwei
Categorie Bouwmarkten
Status Opgelost
Datum 3 maart 2014

Een klant van Karwei diende een bon in met korting en wilde een plankdrager retourneren. Na een lange wachttijd ontving de klant een bedrag dat niet overeenkwam met de verwachte terugbetaling, omdat de korting over het totaalbedrag was verdeeld, wat resulteerde in een tekort van 30 cent. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Toen ik daar watIk leverde vorige week een c 1000 bon in met 5 euro korting .
Ik had een plankdrager over en wilde deze terug brengen

OP de eerste plaats heb ik zeker 25 minuten gewacht; de jongen was zeer netjes en geduldig maar het wachten duurde en duurde.
Toen ik aan de beurt was werd de hele 5 euro over het totaalbedrag verdeeld en kreeg ik maar 1,75 retour

De korting werd over het totaalbedrag verrekend dus kreeg ik 30 cent teweinig terug. van zei gaf hij aan het is maar 30 cent maar wel in het nadeel van mij.

Ik had 2,49 – 37 cent is 2,10 terug moeten krijgen en geen 1,75

mijn bonnummer is391014022812380018915175

Ik kocht een kapstok met 20 % 19,89 -4 euro 15,89

6 plankdragers van 2,49 – 37 cent = 2,12 maal 6 12,62

totaal 28 ,51
als ik hier 1 plankdrager vanaf haal blijft er 2,12
26,39 over
dus kan ik dan nog de hele plankdrager vergoed krijgen en niet hier 35 cent vanaf trekken.

Een poos geleden bracht ik met een plusbon terug wat terug en toen kreeg ik de bon terug en had op alles geen korting

Ik voel me niet correct behandeld

Gewenste Oplossing:

vergoeding

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Karwei in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Karwei een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Karwei

Heeft op 10 maart 2014 om 17:18 geantwoord

Geboden Oplossing:

met de klant contact geweest en het verschil wordt verrekend

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM