Klacht: Fout met betaling

LA-Dara op 11 december 2013 over Worldpay in de categorie Betalingsdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Worldpay
Categorie Betalingsdiensten
Status Open
Datum 11 december 2013

Een klant heeft op 28 november 2013 € 12,31 betaald aan Worldpay voor het herladen van zijn abonnement, maar heeft tot op heden geen herlading of terugbetaling ontvangen. Hij heeft op 4 december een e-mail gestuurd met het verzoek om zijn geld terug te krijgen of het abonnement te herladen.

Mijn Klacht:

Meneer,

Op 28 november 2013 heb ik € 12.31 betaald voor het bedrijf Worldpay AD LTD. Voor het herladen van mijn abonnement.
Mijn klantennummer : KCLEU707781438 ( communication ).
En tot nu toe heb ik geen geld ontvangen dus het is nog niet herlaad zelfs heb ik hun een e-mail gestuurd op 4 december oftewel krijg ik mijn geld terug of herladen ze het zo snel mogelijk. En ik zou graag willen dat ze mijn geld terug geven of het onmiddellijk herladen.

Danku
Hoogachtend.

Gewenste Oplossing:

Dat ze mijn geld teruggeven of het herladen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Worldpay

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM