Klacht: Bus rijdt door

xHantzenx op 18 november 2013 over Qbuzz in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 25 november 2013
Bedrijf Qbuzz
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 18 november 2013

Een reiziger meldt dat de bus van lijn 15, die op 18 november 2013 om 09.09 uur zou vertrekken, te vroeg bij de halte Bisschoplaan arriveerde. Ondanks het uitsteken van de hand om de bus te laten stoppen, reed de chauffeur door, waardoor de reiziger te laat op school aankwam.

Mijn Klacht:

Ik moest vanochtend (18-11-13) de bus van 09.09 uur nemen, dit was lijn 15 vanaf Assen richting Heerenveen station. Ik moest zelf opstappen bij de halte bisschoplaan (Katlijk).
Ik was ruim op tijd weg gegaan maar toen ik richting de bushalte liep zag ik de bus al aankomen, deze was 2 minuten te vroeg en ik ging daarom maar aan de kant van de weg staan en mijn hand uitsteken om zo toch nog die bus te kunnen halen. En ik dacht die bus stopt wel, omdat deze 2 minuten te vroeg was. Maar nee de buschauffeur steekt zijn handen omhoog en rijdt gewoon door!

Door deze actie kom ik nu te laat op school, omdat deze bus maar 1 keer in het uur rijdt!

Gewenste Oplossing:

Er is nu niks meer aan toe doen, maar ik zou het wel op prijs stellen als deze buschauffeur hier op wordt aangesproken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Qbuzz in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Qbuzz een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten