Klacht: jammer toch, weer een dood vogeltje. Bingo live mee met miljoenenjacht!!

margreet1947 op 01 oktober 2013 over Postcode Loterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 1 oktober 2013

Een klant van de Postcode Loterij uit zijn teleurstelling over het ontvangen van een uitnodiging voor de Bingo miljoenenjacht, waarin niet vermeld stond dat er een extra lot gekocht moest worden om mee te spelen. De klant, die al jaren met twee loten meedoet, overweegt om zijn deelname op te zeggen vanwege deze ervaring.

Mijn Klacht:

Kreeg bingo miljoenenjacht binnen,eindelijk dacht ik dat dit gratis meespelen,maar tot mijn grote verbazing moest ik weer een lot kopen,dat stond niet in de brief dit zou niets extra kosten,ga ik inloggen,ja toch eerst weer een lot kopen,schandalig doe al jaren met twee loten mee, ben goed instaat om op te zeggen,misschien doe ik dit ook we

Gewenste Oplossing:

Een eerlijke brief dat men graag meer loten wil verkopen/
Duidelijkheid voor iedereen.!!!!

Helaas werkt de site bij huidige mening over Postcode loterij qua snelheid vriendelijkheid en oplossing niet mee.

Ik kan niets ivullen, dus snelheid 1
vriendelijkheid 9 MIJN Oplossing heb ik gegeven wees eerlijk 0en direkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Postcode Loterij

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Postcode Loterij nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM