Klacht: DA/ O’chelle kadobonnen

mvherpen op 19 augustus 2013 over DA Drogisterij in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
DA Drogisterij has resolved this complaint
Klacht opgelost op 20 augustus 2013
Reactie van het bedrijf:

Indien het geen DA cadeaubonnen zijn, kunnen wij deze klacht helaas niet oplossen. Wij sturen de consument een mail met meer informatie en een doorverwijzing. Mail verzonden op 20-8.

Categorie Drogisterijen
Status Opgelost
Datum 19 augustus 2013

Een klant van DA Drogisterij heeft problemen met het inleveren van O'chelle kadobonnen en uit zijn onvrede over de communicatie van het bedrijf. Ondanks de vrolijke uitstraling van de winkel, voelt de klant zich niet geholpen en vindt het ongepast om een beoordeling te geven voordat er daadwerkelijk een oplossing is. De klant geeft aan dat hij pas een eerlijke beoordeling kan maken na een goede ervaring.

Mijn Klacht:

Ik zit net als vele mensen met kadobonnen van O’chelle die ik niet meer in kan leveren. Tevens vind ik het niet netjes dat er overal een gele vrolijke smily opstaan, alsof de problemen opgelost zijn door DA, terwijl we nog steeds niet geholpen zijn. Iedereen wil zijn/haar bonnen inleveren en die mogelijkheid krijgen we niet.

Het is raar dat ik nu al mijn mening in moet vullen over DA wat betreft de snelheid, vriendelijkheid en oplossing, terwijl dit nog moet blijken. Dus 1 ster en bij goed resultaat 10 sterren. Doe je best zou ik zeggen en verdien de titel van beste drogisterijketen.

Gewenste Oplossing:

Ik wil mijn bonnen inleveren voor een parfum, waarvoor ik had gespaard.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar DA Drogisterij over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door DA Drogisterij in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat DA Drogisterij een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

DA Drogisterij

Heeft op 20 augustus 2013 om 14:01 geantwoord

Geboden Oplossing:

Indien het geen DA cadeaubonnen zijn, kunnen wij deze klacht helaas niet oplossen. Wij sturen de consument een mail met meer informatie en een doorverwijzing. Mail verzonden op 20-8.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM