Klacht: Te hoge kosten abonnement

krysti1 op 02 augustus 2013 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 5 augustus 2013
Reactie van het bedrijf:

Abonnementskosten zijn afhankelijk van de afstand die afgelegd wordt en niet van het materieel waarin gereisd wordt. Via e-mail uitgelegd waarom Almere Buiten de status van Intercity station heeft verloren.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 2 augustus 2013

Een reiziger heeft geklaagd over de hoge kosten van een treinabonnement tussen Almere-Buiten en Amsterdam Centraal, nu de intercity-dienst is opgeheven. De reiziger merkt op dat de kwaliteit van de sprinterdiensten is verslechterd, met een gebrek aan voorzieningen zoals toiletten en zitplaatsen, en een langere reistijd. Op basis van deze veranderingen vindt de reiziger dat de abonnementskosten met 50% verlaagd zouden moeten worden.

Mijn Klacht:

Te hoog tarief abonnement trein tussen Almere-Buiten en Amsterdam centraal.
Sinds de opheffing van de intercity tussen deze 2 steden is de dienstverlening uitermate verslechterd.
Waar eerst nog toiletten aanwezig waren, ontbreken ze nu in de sprinter.
Waar eerst nog zitplaatsen waren, ontbreekt nu een zitplaats.
Waar eerst nog beenruimte was, ontbreekt deze totaal (als je kunt zitten)
In de sprinter ontbreekt wifi, in de intercity niet
Waar de intercity binnen 20 minuten op de plaats van bestemming is, is de reis nu ca. 45 minuten.
Waar de airco goed werkt: juist in de intercity.
De intercity krijgt bij vertragingen altijd voorrang waardoor de sprinters te laat komen en de aansluitingen missen.

Op basis hiervan ben ik van mening dat de kosten van een abonnement met 50% omlaag kunnen.

Gewenste Oplossing:

Een reductie van het abonnement van 50%

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van NS beoordeeld.

krysti1

Heeft op 05 augustus 2013 om 15:23 geantwoord

1. De klacht is gericht aan mijn vrouw en niet aan klachtschrijver.
2. De klacht is niet opgelost gezien het antwoord dat kort door de bocht is.
3. De klacht was niet zozeer gebaseerd op de intercity, alhoewel dat ook een item is, maar op verlaging van de abonnementstarieven gezien het geboden aantal diensten. Kilometers reisafstand is hierbij niet ter zake doende.

NS

Heeft op 05 augustus 2013 om 15:50 geantwoord

Geboden Oplossing:

Abonnementskosten zijn afhankelijk van de afstand die afgelegd wordt en niet van het materieel waarin gereisd wordt. Via e-mail uitgelegd waarom Almere Buiten de status van Intercity station heeft verloren.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten