Klacht: afstand bedieng

hansje57 op 22 juli 2013 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf MediaMarkt
Status Open
Datum 22 juli 2013

Een klant van MediaMarkt heeft problemen ervaren met een afstandsbediening die niet goed functioneerde. Na een ruil bleek het nieuwe apparaat ook niet te werken, en na drie weken gebruik werd het apparaat als beschadigd beoordeeld door de verkoper. De klant is ontevreden over de klantenservice en de lange wachttijd voor reparatie.

Mijn Klacht:

De afstandbediengen werkte niet goed,vanmorgen omgeruild ging vlekkeloos.
Maar thuis gekomen werkte deze helemaal niet.ik heb bet product op 3_07_2013 vond dat de speler. gekocht. heb er drie keer een film op gekeken,en nu word hij op gestuurd ,en dat gaat DRIE weken duren,een apperaat van drie weken oud,en de verkoper vond dat het beschadigd was.al dat jullie werk wijzen is van klanten service dan heb ik het gehad met Mediamarkt.

Gewenste Oplossing:

Gewoon om ruilen voor een nieuwe bleurayspeler.drieweken oud hoe is het.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM