Klacht: Boete vergeten in te checken

paulus46 op 18 juli 2013 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 18 juli 2013
Reactie van het bedrijf:

antwoord en opvraag meer gegevens naar de klant

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 18 juli 2013

Een 67-jarige trouwe klant van NS heeft een boete ontvangen voor het vergeten in te checken, ondanks jarenlang gebruik van een kortingsabonnement en ov-chipkaart. Na het indienen van een verzoek om clementie, dat niet succesvol was, heeft de klant de boete betaald. De klant wijst op de onduidelijke plaatsing van incheckpaaltjes bij de zij-ingang van het station in Haarlem, wat bijdraagt aan het probleem van vergeten in te checken.

Mijn Klacht:

Ik ben 67 jaar en mijn hele leven al een trouwe klant van NS. Beschik al jaren over een kortingsabonnement en ov-chipkaart. Ging altijd goed tot een paar maanden geleden. Vergeten in te checken. Geen pardon, een boete, maar het is de eerste keer. Je kunt om clementie vragen. Gewacht op de brief, die bepaald niet klantvriendelijk was, dus maar betaald. Gisteren 17 juli naar Haarlem. Eten met mijn zoon, maar zo in gesprek bij het afscheid dat ik weer vergeet in te checken. Wat is het geval? Ga je in Haarlem door de hoofdingang dan struikel je over de gele incheckpaaltjes. Maar ik ging door de zij-ingang en daar staan ze tegen de muur, dus ze vallen niet op. Waarom wel in de trein mensen er op wijzen dat ze moeten uitchecken en niet veel duidelijker aangeven op punten waar geen poortjes staan, dat men moet inchecken. Vriendelijke conductrice, maar dan komt de zin:”U bent niet verplicht om te antwoorden, maar wat was de reden van het niet inchecken”? De conductrice wordt politieagent en ik verander in een boef, die op zijn rechten wordt gewezen. Zo moet de NS niet met zijn klanten omgaan. Na al die lange jaren is dit de tweede keer dat het mis gaat en de eerste keer heb ik nog keurig betaald, omdat in de brief nergens de mogelijkheid stond aangegeven om bezwaar te maken. Ik hoop daarom nu op enige clementie te kunnen rekenen en dat de boete wordt kwijtggescholden.

Gewenste Oplossing:

Het kwijtschelden van de boete.
In de brief vermelden hoe men bezwaar kan maken.
Ook op de stations waar geen poortjes staan duidelijker aangeven dat men moet inchecken.
Als het mis gaat mensen als klanten blijven behandelen en enige coulantie betrachten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 18 juli 2013 om 12:53 geantwoord

Geboden Oplossing:

antwoord en opvraag meer gegevens naar de klant

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten