Klacht: Betr. Letselschade opgelopen bij Albert Heijn in Zandvoort in maart 2009!

adebuijzer op 28 juni 2013 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 28 juni 2013

Een klant van Albert Heijn in Zandvoort heeft een klacht ingediend over de afhandeling van letselschade na een val van zijn moeder in maart 2009, waarbij zij een gebroken heup opliep. Ondanks erkenning van de bedrijfsleider en vier jaar van opvolging door een letselschadespecialist, is er nog steeds geen oplossing geboden. De klant uit zijn frustratie over de trage afhandeling en de impact op zijn 84-jarige moeder.

Mijn Klacht:

Mijn klacht is dat ondanks dat de bedrijfsleider direct erkende dat de val van mijn moeder waardoor zij een gebroken heup opliep en daardoor nu nog met 2 krukken loopt, nog steeds niet is afgehandeld door Cunningham! Wij zijn inmiddels meer dan 4 jaar verder en ondanks regelmatig informeren door onze letselschadespecialist Pals en de zaak helemaal uitgezocht is, er nog steeds niet tot afhandeling is overgegaan.
Meer dan schandalig voor zo’n grote firma waarvan de mega reclames ons steeds kwader maken! Mijn moeder is 84 en hierdoor zeer beperkt geraakt en vraagt zich af of er misschien gewacht wordt op haar overlijden! Te erg toch!

Gewenste Oplossing:

Als dit zo snel mogelijk afgehandeld wordt, dit betekent uitbetalen en er niet meer ver na hoeven te denken!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer