Klacht: Vordering uit 1999 al ruim 6 jaar verjaard

MichaelTNS op 26 april 2013 over SNS Bank in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 6 mei 2013
Reactie van het bedrijf:

Contact met klant geweest, tot een oplossing gekomen en schriftelijke bevestiging verstuurd (ontvangt klant per post). Klacht zullen we daarom op afgehandeld zetten.

Bedrijf SNS Bank
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 26 april 2013

Een klant van SNS Bank heeft een stuitingsexploot ontvangen voor een vordering uit 1999, die volgens hem al zes jaar is verjaard. Na het indienen van verweer, waarin hij de verjaring aanhaalt, blijft SNS Bank desondanks aandringen op betaling. De klant vraagt zich af waarom de bank doorgaat met de vordering, ondanks de verjaring.

Mijn Klacht:

Onlangs ontving ik een stuitingsexploot van Flanderijn uit naam van SNS Bank.

Het betrof een vordering uit 1999, die reeds 6 jaar is verjaard. Na het indienen van mijn verweer, dat conform Artikel 3:307 BW, lid 1 * deze vordering is verjaard, heeft Flanderijn contact met SNS opgenomen.

Twee maanden na het indienen van mijn verweer, ontvang ik bericht van Flanderijn dat ze met SNS hebben overlegt en dat ze toch van mening zijn dat ik het moet voldoen.

Ik vraag mij af waarom SNS bank, wetende dat de vordering is verjaard, toch door blijft gaan. De vordering van SNS is van rechtwege nietig en zal niet worden voldaan.

* (“Een rechtsvordering tot nakoming van een verbintenis uit overeenkomst tot het geven of een doen verjaart door verloop van 5 jaren na de aanvang van de dag, volgende op die waarop de vordering opeisbaar is geworden.”)

Gewenste Oplossing:

SNS Bank dient deze vordering direct en met terugwerkende kracht vanaf het moment dat de vordering is verjaard, af te boeken.

Indien SNS Bank hiermee doorgaat, zie ik een gang naar de rechtbank met vertrouwen tegemoet. Ook kan SNS Bank een tegenvordering verwachten in de vorm van emotionele schade en gemaakte kosten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door SNS Bank in behandeling genomen

Bericht van

12 jaren geleden - Beste MichaelTNS, Inmiddels hebben we ook contact via e-mail. We zullen je via e-mail op de hoogte houden van de afhandeling van je klacht. We hebben je e-mail doorgezet naar de betrokken afdeling om een en ander uit te zoeken. Zodra we terugkoppeling van hen ontvangen zullen we dit uiteraard met je delen. Met vriendelijke groet, SNS Bank Webcare Lindsay

Bericht van

12 jaren geleden - Telefonisch contact met de klant geweest door collega van de betreffende afdeling. Zij gaan er mee aan de slag en kunnen hopelijk vandaag, uiterlijk donderdag, uitsluitsel geven aan klant.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat SNS Bank een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

SNS Bank

Heeft op 06 mei 2013 om 11:24 geantwoord

Geboden Oplossing:

Contact met klant geweest, tot een oplossing gekomen en schriftelijke bevestiging verstuurd (ontvangt klant per post). Klacht zullen we daarom op afgehandeld zetten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van SNS Bank beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM