Klacht: Kerstboom met pot zonder pot of kruis geleverd

vellah op 12 december 2012 over Groupon in de categorie Coupon Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 27 februari 2013
Reactie van het bedrijf:

Beste Vellah, Volgens ons systeem is uw probleem inmiddels opgelost. Het aankoopbedrag is in de vorm van credits in uw Groupon account gezet. Nogmaals onze excuses voor al het ongemak. Met vriendelijke groet, Groupon Customer Support

Bedrijf Groupon
Categorie Coupon Sites
Status Opgelost
Datum 12 december 2012

Een klant heeft een kerstboom besteld via Groupon, waarbij in de aanbieding werd vermeld dat deze inclusief pot zou worden geleverd. Bij de levering ontving de klant echter alleen de afgezaagde boom zonder pot of kruis, wat niet overeenkomt met de verwachtingen die door de deal werden gewekt. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Een tijdje geleden heb ik gebruik gemaakt van de aanbieding bij Groupon voor een Nordmann kerstboom (https://www.groupon.nl/deals/landelijke-deal/De-Westhoff-/13533991).

Op de pagina stond de volgende omschrijving van de deal:

De deal
• Omorica kerstboom van 1,40 – 1,60 m
• Of Nordmann kerstboom van 1,60-1,75 m
• Inclusief pot
• De kerstboom wordt thuis bezorgd
• Inclusief verzendkosten

Afgelopen zaterdag is de kerstboom bezorgd. Echter, wat schertst mijn verbazing? Het is een boom die afgezaagd is; geen pot, niet eens een kruis.
Ik weet nu niet wat ik moet doen, ik heb geen handige man in huis, ik weet niet waar ik een kruis vandaan moet halen en eerlijk gezegd is dit gewoon simpelweg niet wat de deal was en wat ik besteld had. Ik kan hier dus niets mee en weet niet hoe ik dit op moet lossen.

Gewenste Oplossing:

Ze mogen de boom, die nog ingepakt staat, komen ophalen en er een met een pot komen bezorgen. Dat is waar ik voor betaald heb.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Groupon in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Groupon een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Groupon

Heeft op 27 februari 2013 om 11:41 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Vellah,

Volgens ons systeem is uw probleem inmiddels opgelost. Het aankoopbedrag is in de vorm van credits in uw Groupon account gezet. Nogmaals onze excuses voor al het ongemak.

Met vriendelijke groet,

Groupon Customer Support

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM