Klacht: Achter ruit wisser

Daniellegeerts1990 op 30 november 2012 over Kia in de categorie Automerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Kia
Categorie Automerken
Status Open
Datum 30 november 2012

Een klant heeft problemen met de achterruitwisser van zijn Kia, die niet goed functioneert en een deel van de ruit niet schoonmaakt. Na melding van de klacht bij de garage in Helmond, voelt de klant zich niet serieus genomen en is teleurgesteld over de communicatie, waarbij de garage de schuld bij de importeur legt. Ondanks de 7 jaar garantie blijft het probleem bestaan.

Mijn Klacht:

De achter ruit wisser werkt niet goed, 1/2 van de ruit word niet gewist. VDNS in Helmond verkorte uitleg: Klacht gemeld, eerst mijn vriendin afgewimpeld en de gemakkelijke weg gezocht, daarna gewoon in je gezicht belogen worden en als klap op de vuurpijl te horen krijgen dat het aan de importeur ligt en niet aan de garage. Aan deze mededeling hebben we natuurlijk niets dus de achter ruit wisser werkt nog steeds niet, ondanks de 7 JAAR GARANTIE!!! mensen let op het is gewoon 7 JAAR NIETS!! De auto is gekocht in april 2012!

Gewenste Oplossing:

De ruitenwisser repareren, heel simpel??

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM