Klacht: dhr

162717s op 20 juli 2012 over Google in de categorie Zoekdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Google
Categorie Zoekdiensten
Status Open
Datum 20 juli 2012

Een gebruiker heeft een klacht ingediend tegen Google over een automatisch afgeschreven bedrag van zijn creditcard, dat volgens Google verband houdt met een abonnement dat nooit is afgesloten. Na meerdere pogingen om het probleem op te lossen, waaronder het sturen van een aangetekende brief en het invullen van een online formulier, blijft de gebruiker vastlopen in de communicatie met Google en wil hij van het vermeende abonnement af.

Mijn Klacht:

via mail kregen we bericht van google dat er bedrag automatisch van onze rekening afgehaald wordt creditcard.
volgens google is dat een abonnement en deze hebben we nooit afgesloten wel een programma gekocht.
een aangeteknde brief gestuurd dan krijg je bericht dat je een link heb en die moet je dan invullen bij deze gedaan weer een e mail gehad hier moet u niet zijn verkeerde afdeling ze wijzen weer met een link maar helaas wij komen hier niet uit ook een telefoonnumer zeg je moet niet bij ons zijn wij willen van het abonnement af. wat nu

Gewenste Oplossing:

abonnement eraf

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM