Klacht: Borg nog steeds niet terugbetaald

sammie150 op 10 juni 2012 over Tele2 in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 26 juni 2012
Reactie van het bedrijf:

Wanneer je vragen of problemen hebt met onze diensten kun je terecht op het Tele2 forum: https://forum.tele2.nl/ Op het forum zijn gebruikers en Tele2 medewerkers online aanwezig om elkaar te helpen.

Bedrijf Tele2
Categorie Alles-in-1
Status Opgelost
Datum 10 juni 2012

Na het beëindigen van het contract bij Tele2 in augustus, ontving de klant geen retourbox voor de modem, ondanks herhaalde verzoeken. Na zelf een box te hebben aangeschaft en de modem op te sturen, wachtte de klant op de terugbetaling van de borg van 15 euro, maar deze is tot vier weken later nog steeds niet ontvangen, ondanks beloften van Tele2.

Mijn Klacht:

Vorig jaar Augustus is mijn contract bij Tele 2 gestopt.
Alleen de modem moest terugestuurd worden,maar daar zou een speciale box voor opgestuurd worden.Wij maar wachten ,maar er kwam geen box.
In December naar Tele 2 gebeld,ze hadden nog geen boxen op voorraad.
Daarna nog 2 keer gebeld,toen heb ik zelf maar een box gekocht en de modem maar zelf opgestuurd.
Voor de modem was een borg van 15 Euro betaald.
Weer een aantal keren naar Tele gebeld om te vragen wanneer het geld teruggestort wordt.
Iedere keer wordt er weer beloofd dat het geld gestort met [met 5 Euro extra omdat we zo veel gebeld hebben] Maar tot nu toe is het geld nog niet gestort.
Vier weken later is het geld nog steeds niet overgemaakt.
Terwijl wij wel een mail van Tele 2 gekregen hadden,waarin stond dat het probleen opgelost was.Dit is niet het geval

Gewenste Oplossing:

Graag borg terug,maar ook telefoonkosten

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Tele2 in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Tele2 een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Tele2

Heeft op 26 juni 2012 om 22:10 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wanneer je vragen of problemen hebt met onze diensten kun je terecht op het Tele2 forum: https://forum.tele2.nl/ Op het forum zijn gebruikers en Tele2 medewerkers online aanwezig om elkaar te helpen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie