Klacht: verjaardagkaart

stront op 28 maart 2012 over PostNL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
PostNL has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf PostNL
Status Open
Datum 28 maart 2012

Een klant heeft op 23 maart voor 18 uur een verjaardagskaart op de post gedaan, maar deze werd pas op 28 maart bezorgd. De klant is teleurgesteld over de lange levertijd van vier tot vijf dagen, terwijl hij verwachtte dat de kaart de volgende dag zou aankomen.

Mijn Klacht:

ik heb op vrijdag de 23 maart voor 18 uur een kaart op de bus gedaan.en tot mijn grote verbazing komt hij vandaag de 28 maart pas op de mat is dit niet een beetje schandalig.
ik dacht altijd de post voor 18 00 uur op de bus de volgende dag in de bus maar niet dus.
het kan eens 1 dag later zijn maar geen 4 a 5 dagen.

Gewenste Oplossing:

ik weet de oplossing wel hoor gewoon weer de goede postbezorger en niet jan en alleman zoals nu dit kan toch niet zo door gaan als dit nog een paar keer gebeurd dan zal ik andere stappen ondernemen hopen dat jullie er wat mee doen

Bericht van

14 jaren geleden - Het spijt ons dat wij bovenstaande reactie hebben aangetroffen op deze website. Wij nemen klachten zeer serieus en wij willen graag weten of wij iets voor u kunnen betekenen. Helaas kunnen we niet direct op alle klachten reageren. U kunt hiervoor het best contact met ons opnemen via Twitter @postnlwebcare. U kunt natuurlijk ook contact opnemen met onze klantenservice via www.postnl.nl/voorthuis/klantenservice/

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM