Klacht: slechte kwaliteit hoofdkussens

[email protected] op 16 februari 2012 over HEMA in de categorie Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf HEMA
Categorie Warenhuizen
Status Open
Datum 16 februari 2012

Een klant van HEMA heeft klachten over de kwaliteit van de recent aangekochte hoofdkussens, die volgens hem aanzienlijk slechter zijn dan voorheen. De nieuwe verpakkingen zouden gepaard gaan met een afname in stevigheid en vormvastheid, waardoor de klant niet langer tevreden is en niet meer kan aanbevelen aan zijn gasten. Hierdoor ziet hij zich genoodzaakt om kussens bij andere leveranciers aan te schaffen.

Mijn Klacht:

Al heel lang koop ik (voor mijn B&B) hoofdkussens bij de Hema. Sinds kort zijn er nieuwe verpakkingen, zoals men zei. Maar nu heb ik enkele kussens gekocht in een blauw tasje, maar de kwaliteit is bar en boos. Ze zijn veel slapper, zachter en niet in model te krijgen. Helaas kan ik nu geen reclame meer maken voor dit product aan mijn gasten, wat ik voorheen wel deed, omdat men zeer tevreden was hierover. Ben nu genoddzaakt om elders kussens te kopen.

Gewenste Oplossing:

Graag zou ik de kussens willen ruilen voor de oude kwaliteit. Hopelijk zijn deze nog in de collectie.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM