Klacht: Onvoldoende uitleg over prijsverschil Maxxfan deluxe

Snuitje01 op 07 augustus 2026 over Obelink Winterswijk in de categorie Internetshops - Camping & Outdoor

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Obelink Winterswijk has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Status Open
Datum 7 augustus 2026

Een klant van Obelink Winterswijk heeft vragen over het prijsverschil tussen de tweede kans Maxxfan deluxe en de nieuwe versie. Ondanks dat de nieuwe versie €285 kost en de tweede kans €279, is de klant van mening dat de uitleg over het prijsverschil niet klopt, aangezien hij geen hogere prijs heeft gezien sinds mei. De informatie die de medewerkster gaf, werd als onjuist ervaren.

Mijn Klacht:

Ik ben geïnteresseerd in de Maxxfan deluxe dakluik ventilatie. Op de website staat een tweede kans voor €279, terwijl de nieuwe versie €285 kost. Bij navraag waarom het prijsverschil slechts €5 is, kreeg ik te horen dat de prijs van de nieuwe Maxxfan verlaagd was na de publicatie van de tweede kans. Echter, ik volg de website al sinds mei en heb nooit een hogere prijs gezien. De medewerkster gaf aan dat deze informatie van een collega kwam, wat ik als onjuist beschouw.

Gewenste Oplossing:

Ik verzoek om een duidelijke uitleg over het prijsverschil en de communicatie hierover.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 weken geleden - Ik heb een email gestuurd naar Obelink Winterswijk over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door Snuitje01
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM