Klacht: Onjuist geleverd jasje en geen reactie op retourverzoek

Henk den Adel op 03 juli 2026 over Lunelva in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Lunelva
Status Open
Datum 3 juli 2026

Een klant heeft een jasje in maat XXL besteld, maar ontving een jasje in maat M. Na het opsturen van foto's aan Lunelva en het verzoek om retour, ontving de klant geen verdere communicatie, retourticket of terugbetaling, ondanks de belofte dat de retourkosten vergoed zouden worden.

Mijn Klacht:

Ik heb een jasje besteld in maat XXL, maar heb in plaats daarvan een jasje in maat M ontvangen. Na contact met Lunelva moest ik twee foto’s opsturen, één van het jasje en één van het maatlabel. Daarna heb ik niets meer gehoord; het bleef stil. Ik heb geen retourticket ontvangen en ook geen terugbetaling gezien. Lunelva meldde alleen dat het retour sturen op mijn rekening zou gebeuren, terwijl ik niets fout heb gedaan.

Gewenste Oplossing:

Ik wil graag mijn geld terug zonder retourkosten, omdat het hun fout is en ik niets meer met deze organisatie te maken wil hebben.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 uur geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Lunelva
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 uur geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Lunelva

Reactie van de melder van de klacht Henk den Adel

7 uur geleden - Misdadigers

Alle klachten die gemeld zijn door Henk den Adel
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten