Klacht: Lange aanlooptijd en extra kosten na eerdere afspraken

klagerfd6a37a0 op 24 juni 2026 over Takkenkamp in de categorie Installatiebedrijven, Reparatie- en onderhoud diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Takkenkamp
Status Open
Datum 24 juni 2026

De klager is ontevreden over de lange aanlooptijd en het feit dat Takkenkamp extra kosten in rekening brengt na eerdere afspraken. Hij had verwacht dat het bedrijf zich aan de gemaakte afspraken zou houden en vindt de gang van zaken teleurstellend en onprofessioneel.

Mijn Klacht:

Ik ben zeer ontevreden over de gang van zaken met Takkenkamp. Na lange tijd in afwachting te zijn geweest, kreeg ik te horen dat mijn verzoek niet uitgevoerd kon worden zonder extra kosten. Dit was niet de afspraak die we eerder hadden gemaakt. Ik had verwacht dat Takkenkamp zich aan de gemaakte afspraken zou houden, zonder dat er na maanden met nieuwe kosten wordt gekomen. Dit is zeer teleurstellend en onprofessioneel.

Gewenste Oplossing:

Ik verzoek Takkenkamp om zich te houden aan de eerdere afspraken en de extra kosten te schrappen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 uur geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Takkenkamp

Reactie van de melder van de klacht klagerfd6a37a0

2 uur geleden - geen reactie

Alle klachten die gemeld zijn door klagerfd6a37a0
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM