Klacht: Adema Mode stuurt betaalde Sketchers niet af

Harminus op 02 februari 2026 over Adema Mode in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Adema Mode
Status Open
Datum 2 februari 2026

Een klant heeft op de Facebook-pagina van Adema Mode twee paar Sketchers besteld en hiervoor €34,95 betaald, maar heeft deze tot op heden niet ontvangen. Er is geen reactie gekomen op e-mails en het bedrijf lijkt niet ingeschreven te zijn bij de Kamer van Koophandel. De klant overweegt aangifte te doen bij de politie en vraagt zich af hoe hij zijn geld kan terugkrijgen.

Mijn Klacht:

Ik heb via Facebook op de site van Adema Mode 2 paar sketchers gekocht en heb 34,95 euro betaald. Op 23 januari 2026 is het betaald en tot op heden niets ontvangen. Ook geen track en trace code .Op mails word niet gereageerd. Op de revieuws van dit bedrijf gekeken blijkt dat er honderden mensen gedupeerd zijn door de oplichtings praktijken van Adema Mode. Ook staat dit bedrijf niet ingeschreven bij de Kamer voor Koop handel. Hoe krijg ik mijn geld terug? Anders doe ik aangifte bij de politie en zend ik de aangifte naar het Openbaar Ministerie voor een nader onderzoek. Kan ik ook terugboeken?

Gewenste Oplossing:

Geld terug.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Adema Mode

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Adema Mode nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Harminus
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten