Klacht: Zwitsal billendoekjes sensitive aanbiedingen

Klacht Iris op 28 september 2022 over Kruidvat in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Kruidvat
Categorie Drogisterijen
Status Open
Datum 28 september 2022

Een klant van Kruidvat ervaart herhaaldelijk problemen met de aanbiedingen voor Zwitsal billendoekjes sensitive, die alleen online beschikbaar zijn. Ondanks het vroegtijdig controleren van de website of app, zijn de producten telkens uitverkocht, wat de klant als misleidend beschouwt. De klant vindt de aanbieding van drie dozen voor de prijs van één te mooi om waar te zijn en is zeer ontevreden over de situatie.

Mijn Klacht:

Iedere keer als de actie van de dozen Zwitsal billendoekjes weer in het krantje zie staan (die alleen web only zijn, en maar op 1 bepaalde dag geldig zijn!), ga ik naar de app of website en iedere keer….UITVERKOCHT!

Maakt niet uit of dit al om 06.00 uur in de ochtend is!
Dat is geen aanbieding, dat is misleiding! 3 dozen voor de prijs van 1 is ook echt te mooi om waar te zijn!

Waardeloos!!

Gewenste Oplossing:

Dat ik de aanbieding eindelijk eens kan krijgen voor die prijs! Het staat zo vaak in de folder en nooit kan ik ze voor die aanbiedingsprijs kopen! Super slecht!

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kruidvat

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kruidvat nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Klacht Iris
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM