Klacht: McAfee Total Protection verouderd terwijl twee dagen gelden aangeschaft

Peter van Leest op 14 april 2022 over McAfee Software in de categorie Software

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
McAfee Software has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Software
Status Open
Datum 14 april 2022

Een gebruiker van McAfee Software heeft een klacht ingediend over McAfee Total Protection, dat twee dagen geleden is aangeschaft. Na installatie van de software ervaart de gebruiker instabiliteit van de computer en ontvangt herhaaldelijk meldingen van kritieke viruswaarschuwingen, ondanks dat er geen bedreigingen zouden zijn gevonden. De situatie leidt tot frustratie en herhaalde verzoeken om scans uit te voeren.

Mijn Klacht:

Geachte heer/mevrouw,

Van McAfee ontving ik een melding dat computer was gehackd en mijn abonnement was verlopen.
Ofschoon ik geen abonnement had bij McAfee heb ik toch een McAfee Total Protection aangeschaft (zie onderstaande ontvangstbewijs.
Nadat ik dit heb geïnstalleerd wordt plotseling mij PC instabiel.
Krijg ondanks de installatie telkens de navolgende meldingen :

Pas na herhaald op virussen verwijderen kan ik een scan uitvoeren en krijg daarna de volgende melding:

Kortom, ik krijg de melding dat er geen bedreigingen zijn gevonden maar gelijktijdig komt toch weer de kritieke viruswaarschuwing.

Na herhaling van deze kritieke waarschuwingen wordt ik verzocht om weer een andere scan uit te voeren en krijg dan weer de volgende melding:
De gerapporteerde virussen zijn:
Win32/Hoax.Renos.HX
Trojan IRC/BackdorSd.FRV
Adware.Win32.Look2me.ab
Trojan.Qoologic – Key Logger
Trojan.Fake.356
Identify Protection: GEHANDICAPT
McAfee Webadviser: GEHANDICAPT

Nu worden de virussen wel gemeld maar komt ook de melding dat mijn bescherming verouderd is en dat ik mijn McFee abonnement moet vernieuwen ?????

Kortom, ik val van de regen in de drup.

Kan u mij helpen ?

Met vriendelijke groet

Peter van Leest

Peter van Leest Intermediair Advies
Hakvoortseweg 22
5084 HA Biest-Houtakker
Tel: 06 15 95 78 00
Email: [email protected]

Van: [email protected] [mailto:[email protected]] Verzonden: vrijdag 8 april 2022 08:17
Aan: [email protected]
Onderwerp: Uw McAfee-ontvangstbewijs

Bedankt voor uw vertrouwen in McAfee, Peter!

Bestelbevestiging ID2997779343
Bestelling ontvangen op donderdag 7 april 2022

Besteloverzicht

McAfee Total Protection € 39,95
Begint op: donderdag 7 april 2022
Vervalt op: vrijdag 7 april 2023

U bespaarde € 70,00 op uw eerste abonnementstermijn

Subtotaal € 39,95

Besteltotaal
€ 39,95

Installeer uw apps

Mocht u dit nog niet gedaan hebben, download en installeer dan uw nieuwe app. Wilt u een ander apparaat beveiligen? Open deze mail op het apparaat dat u wilt beveiligen en installeer de app die voor dat apparaat beschikbaar is.

McAfee Total Protection
voor Windows en Mac INSTALLEREN

McAfee Total Protection
voor Mobiel INSTALLEREN

Gewenste Oplossing:

Dat het zeer recent aangeschafte McAfee Total Protection functioneert en ook de gemelde kritieke virussen verwijdert.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over McAfee Software

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over McAfee Software nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Peter van Leest
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM