Klacht: Tussentijdse check is verkapte privacy schending voor eigen gewin

ChNou op 14 oktober 2021 over ING in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ING is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf ING
Categorie Banken
Status In behandeling
Datum 14 oktober 2021

Een klant van ING uit zijn bezorgdheid over de 'tussentijdse check', die volgens hem een schending van de privacy inhoudt en dient om een klantenbestand voor commerciële doeleinden op te bouwen. Hij wijst erop dat creditcards en leningen zonder duidelijke reden worden geblokkeerd, ondanks tijdige aflossingen. De klant overweegt zijn bankzaken over te dragen naar een andere bank vanwege deze praktijken.

Mijn Klacht:

Met de ’tussentijdse check’ is de ING weer bezig een inventaris van financiele en levenssituatie aan te leggen. Daarbij wordt zonder reden creditcards en leningen geblokkeerd die gewoon maandelijks worden afgelost. ING is wederom een klantendatabase aan het aanleggen voor eigen profijt – het slijten van eigen ING producten op basis van een klanten 360-beeld. ING is een aantal jaar geleden al eerder op de vingers getikt met dit soort praktijken. Het is ongelooflijk dat een noodlijdend bank (weer meer dan 4000 man op straat) geen enkel gevoel voor klantenbinding heeft. Zeer jammer – ik overweeg om mijn bankzaken elders onder te brengen … maar ja, daar geeft ING helemaal niks om. Zo jammer!

Gewenste Oplossing:

ING moet de hoogst noodzakelijke gegeven vragen en niet meer dan dat - alle blokkades op creditcards en of leningen opheffen. Excuses aanbieden voor het schofterig gedrag jegens jarenlange klanten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar ING over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ING in behandeling genomen

Bericht van ING

4 jaren geleden - Om je privacy te beschermen beantwoorden we geen vragen over je persoonlijke bankzaken via externe platforms. We helpen je graag via de chat in Mijn ING (ma-vr 8.00 - 21.00, za 9.00 - 17.00). Heb je geen toegang tot Mijn ING? Op ing.nl/contact vind je meer contactmogelijkheden. Meer informatie over onze klachtenprocedure vind je op ing.nl/klachten.

Alle klachten die gemeld zijn door ChNou
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM