Klacht: Geen telefoon geen geld niet bereikbaar

Nanda Breedveld op 29 september 2021 over TelefoonDiscounter.nl in de categorie Internetshops - Mobiele telefoons

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 29 september 2021

Een klant heeft een telefoon besteld bij TelefoonDiscounter.nl, maar na twee weken nog steeds niets ontvangen. Ondanks herhaalde verzoeken om annulering en terugbetaling, blijft het geld uit en is het bedrijf niet bereikbaar. De klant benadrukt dat de telefoon voor zijn dochter is, die dringend een werkend toestel nodig heeft.

Mijn Klacht:

Telefoon besteld bij telefoondiscounter.nl.
Na 2 weken nog geen telefoon ontvangen terwijl dit wel beloofd was maar de termijn werd iedere keer met een paar dagen opgeschoven. Via mail aangegeven te willen annuleren en geld retour, maar na weer een week verder en niet bereikbaar nog steeds geen geld teruggestort. Telefoon is voor mijn dochter die er hard voor gespaard heeft en nu niet bereikbaar is door haar eigen defecte telefoon

Gewenste Oplossing:

Dat per direct het geld wordt teruggestort op de bankrekening zodat mijn dochter elders een telefoon kan kopen

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over TelefoonDiscounter.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over TelefoonDiscounter.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Nanda Breedveld
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM