Klacht: Asociaal rijgedrag Busschauffeur

Selina2002 op 17 september 2021 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 17 september 2021
Reactie van het bedrijf:

Beste Selina, In jouw reactie geef je aan dat je met lijn 4 wilde reizen, maar hier geen fijne ervaring mee hebt gehad. Ten eerste geef je aan dat de deuren nog dicht waren toen je kwam en je vervolgens...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 17 september 2021

Een reiziger ervaart asociaal rijgedrag van een Arriva-buschauffeur tijdens een reis van Roermond naar Heerlen. De chauffeur weigerde aanvankelijk de deur te openen, wat leidde tot een botte opmerking over het inchecken, ondanks dat de reiziger op tijd was volgens de dienstregeling. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Nadat ik vanuit Roermond naar Heerlen ging met de ns trein liep ik gelijk naar de Arriva bus nummer 4 zodat ik naar huis kon. Aangekomen bij deze bus deed mevrouw de Busschauffeur niet open. Pas toen een ander meisje kwam besloot ze de deur open te doen. Aangezien ik veel bepakking bij had (opleiding binnen defensie dus had een grote rugzak bij) liet ik het meisje eerst instappen en ging hierna zelf. Tijdens het inchecken zei mevrouw ‘ een trein doet de ook zijn deuren niet open wanneer deze dicht zijn’ waarna ik dan maar reageerde met Ow sorry. Ik was wat geschrokken van deze botte reactie dus keek ik voor de tijd op mijn telefoon en dit was 16:45. Volgens dienstregeling zou de bus vertrekken om 16:46 dus officieel was ik optijd. Hier heb ik maar niks over gezegd , want ik wilde mevrouw namelijk niet nog meer irriteren dan dat ik al gedaan had door tijdens haar dienst in haar bus mee te rijden. Nadat ik had ingecheckt liep ik naar een stoel (de bus was behoorlijk vol dus moest ik wat verder doorlopen) maar ik denk dat ik niet snel genoeg was want mevrouw reed al meteen op een harde wijze weg waardoor ik bijna viel en zoals u misschien kunt begrijpen is lopen met bepakking en nog een grote rugzak ook op de buik niet heel comfortabel. Gelukkig zagen wel andere reizigers dit en hebben mij wel ondersteund. Mevrouw reed met de voet goed op het gaspedaal verder( net zoals de rest van de rit). Ik vond dit zelf een zeer nare ervaring en ben ik ook zeer zeker niet gewend aangezien ik al een aantal jaar zo goed als iedere dag met het openbaar vervoer reis. Daarom hoop ik ook dat hier iets mee gedaan wordt want ik voelde mij niet gerespecteerd in deze bus en helaas hadden ook andere mensen dit. Misschien had mevrouw gewoon haar dag even niet maar zoiets zou niet normaal moeten zijn.

Groetjes

Gewenste Oplossing:

Ik hoop dat dit in de toekomst niet meer zal gebeuren. Dat bij mij maar ook andere reizigers (zoals oudere mensen die misschien ook niet snel kunnen lopen) zoiets niet meer gebeurt. Verder hoop ik ook dat er met wat minder irritatie gesproken wordt door mevrouw want dit is als zeer vervelend ervaren en gaf mij een gevoel van onveiligheid.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 17 september 2021 om 22:29 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Selina,

In jouw reactie geef je aan dat je met lijn 4 wilde reizen, maar hier geen fijne ervaring mee hebt gehad. Ten eerste geef je aan dat de deuren nog dicht waren toen je kwam en je vervolgens daar een opmerking over kreeg van de chauffeuse, en dat de bus wegreed voordat je kon zitten en je hierdoor bijna bent gevallen. We kunnen ons voorstellen dat je hier wat van schrok en dat dit ook geen fijne situatie was. Dit vinden wij jammer en wij bieden hiervoor onze excuses aan.

Klachten over het rijgedrag van onze medewerkers nemen wij uiterst serieus. Je reactie hebben wij daarom doorgestuurd naar de vestiging waar dit verder wordt uitgezocht en wordt besproken met de chauffeur. Wij passen altijd hoor en wederhoor toe met onze medewerkers. Wij verwachten van hen dat zij betrokken zijn en al het mogelijke ondernemen om reizigers een optimaal reiscomfort te bieden. Daarnaast staat de veiligheid van onze passagiers en medeweggebruikers bij ons op de eerste plaats.

Je mag er vanuit gaan dat je niet weer zo'n ervaring zult hebben. Mocht dat toch gebeuren dan weet je ons te vinden. Maar daar gaan we natuurlijk niet vanuit.

Heb je in de toekomst een vraag of een klacht? Neem dan contact op via Twitter @Arriva_NL of via onze Facebookpagina Arriva Nederland. Op arriva.nl vind je onze overige contactmogelijkheden.

Met vriendelijke groet,

Hillie
Arriva Klantenservice Medewerker

Alle klachten die gemeld zijn door Selina2002
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten