Klacht: 112Simulator is niet Klantvriendelijk

DonFrank op 07 december 2013 over 112Simulator in de categorie Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Algemeen
Status Open
Datum 7 december 2013

Een gebruiker van 112Simulator ervaart een gebrek aan klantvriendelijkheid na het indienen van meldingen en missies, waarvoor geen reactie van het bedrijf volgt. Ondanks het verzoek om een locatiewijziging per e-mail, blijft ook daarop een antwoord uit, wat leidt tot onvrede en de beslissing om de site te verlaten.

Mijn Klacht:

Op het moment dat een bedrijf een oproep doet aan leden om in dit geval ‘Meldingen’ en ‘Missie’s’ te schrijven en je ze netjes een email stuurt met wat je daarvoor moet doen, (Een beloning hangt er niet aan) dan netjes meldingen en missies schrijft en ze terug stuurt, komt er geen antwoord meer van hun af. Dan steek je je tijd in een site omdat ze zelf geen inspiratie meer hebben, reageren ze niet meer. Ook werd er verzocht dat als je je locatie wilde wijzigen een mail kon sturen, omdat ze het op dat moment druk hadden. 3 weken later nog geen mail terug. Dat noem ik pas vriendelijk. Niet dus, ik ben van deze site af.

Gewenste Oplossing:

De mails netjes afwerken en mensen niet zo in de steek laten zitten als ze iets goed proberen te doen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over 112Simulator

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM