Klacht: geen medische hulp gekregen

ronaldenanniek op 14 februari 2016 over 112 alarmcentrale in de categorie Artsen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Artsen
Status Open
Datum 14 februari 2016

Een persoon met een ernstige astma-aanval heeft geen medische hulp ontvangen na een oproep naar 112. De ambulancezorgmedewerker en een medewerkster van het ziekenhuis beoordeelden de situatie als niet ernstig genoeg, ondanks de aanhoudende symptomen, en boden alleen een afspraak met de huisartsendienst aan, wat voor de klager vanwege fysieke beperkingen niet haalbaar was.

Mijn Klacht:

Medische toestand: ernstige astma aanval, ademhaling zeer moeizaam, piepende ademhaling, intensief hoesten. Ademhaling raakt ontregelt, snakken naar adem bijna tot het punt van flauwvallen. Deze toestand hield reeds 20uur aan.

Oproep 112 op zondag ochtend 14/2 06:00u.

Amulancezorg medewerker beoordeelt de medische situatie als niet ernstig genoeg omdat hij via de telefoon geen piepende ademhaling kon constateren. Doorverbonden met ziekenhuis.
De medewerkster vond de medische toestand ook niet ernstig genoeg omdat ik geen bloed ophoestte. Ze wilde nog wel om 07:50u een afspraak maken met de huisartsendienst in het ziekenhuis. Ik beschik niet over een auto en fysiek bewegen is bijna onmogelijk, dus lopend of met de fiets waren geen optie. Op mijn vraag hoe ik dan in het ziekenhuis op de afspraak moest komen werd geantwoord; ik ga geen visite regelen belt u maar familie of een taxi. Familie is voor mij niet beschikbaar dus ik ga maar een taxi bellen.

6 taxicentrales in regio Sittard gebeld. Op al hun taxisites staat dat ze 24/7 bereikbaar zijn er staat altijd een taxi voor u klaar.
De eerste taxicentrale die ik belde, belde ik uit bed. Hij had geen auto’s op de weg. De tweede centrale had een auto op de weg maar die zat in Amsterdam. De derde centrale had ook maar een auto op de weg en die zat in Dusseldorf. Bij de vierde centrale kreeg ik een antwoordapparaat aan de lijn. Daar heb je natuurlijk niks aan als je een taxi wilt bestellen. De volgende twee taxicentrales namen de telefoon helemaal niet op.
Er was dus geen enkele mogelijkheid om 7km te overbruggen naar het ziekenhuis om toch in ieder geval een arts te zien.

Conclusie: Ik doe om 06:00u een 112 oproep en het resultaat is dat ik, om wat voor een reden dan ook, niet de medische hulp krijg die ik op dat moment nodig heb. Het lijden duurt voort tot de klachten wat afnemen of het weekend voorbij is zodat ik bij de eigen huisarts kan aankloppen.

Gewenste Oplossing:

De situatie is slecht opgepikt door zowel de ambulancezorg als spoedeisende hulp in het ziekenhuis. Laten we hopen dat hier een verbetering wordt gerealiseerd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over 112 alarmcentrale

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over 112 alarmcentrale nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM