Klacht: Veel problemen bij Ziggo, zowel technisch als administratief

Eric Schokker op 15 maart 2023 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 15 maart 2023

Een klant heeft problemen ervaren met de overstap van analoge televisie naar glasvezel bij Ziggo voor zijn moeder, die in een verpleeghuis woont. Ondanks herhaalde contactpogingen met de klantenservice, bleven storingen en administratieve problemen aanhouden, terwijl de suggestie werd gewekt dat bewoners verplicht waren om bij Ziggo te blijven.

Mijn Klacht:

Mijn moeder van 88 jaar woont in een verpleeghuis vanwege haar dementie. Ik ben haar contactpersoon en regel haar zaken en financiën.
Toen mijn moeder in het verpleeghuis kwam wonen, had zij analoge televisie van Ziggo. Omdat er veel problemen (storingen) in het hele verpleeghuis waren, heeft Ziggo besloten om het analoge signaal te vervangen voor glasvezel. Hierbij heeft Ziggo de suggestie gewekt dat de bewoners verplicht waren om dit signaal wederom bij Ziggo af te nemen. Achteraf blijkt dit allemaal niet het geval te zijn en kun je overstappen naar een andere provider.

De installatie van de glasvezelaansluiting is gedaan door een Aansluitmonteur.
Toch waren er veel storingen in de aansluiting.
Verschillende malen hebben wij gebeld met Ziggo, maar de klantenservice was telkens moeilijk bereikbaar of ze hadden zelf een storing in hun systemen waardoor ze ons niet konden helpen.
Ik moest een andere keer maar weer bellen. Op mijn vraag of ze mij misschien konden terugbellen, kreeg ik als antwoord dat ze daar niet aan konden beginnen.

Na vele storingen en vele telefoontjes naar Ziggo was ik er klaar mee.
Op mijn verzoek hebben ze een storingsmonteur gestuurd, maar de kosten hiervoor kwamen (achteraf) wel voor rekening van de abonnee.
Ik kon protesteren wat ik wou, maar Ziggo gaf geen krimp. Stond in de algemene voorwaarden, zeiden ze.
Maar ook nadat de storingsmonteur was geweest, bleven de storingen aanwezig.

Hierop heb ik het abonnement opgezegd. Maar dat kon Volgens Ziggo niet, want ik had een termijn van minimaal 1 jaar afgesproken.
Ik verweerde mij dat wanneer zij niet voor een goed werkende aansluiting konden zorgdragen, ik niet gehouden was om de abonnementsperiode uit te zitten.

Mijn moeder kan niets meer zelfstandig en alleen televisie kijken geeft haar nog enige afleiding.
Ziggo vond dat ik hun in de gelegenheid moest stellen om de storingen te kunnen verhelpen.
Ik ben van mening dat Ziggo hiervoor ruim de gelegenheid heeft gekregen maar niet in staat is gebleken om dit op te lossen.

Uiteindelijk bond Ziggo in en mijn moeder zou nog twee weken het contract moeten aanhouden.
Hiervoor zou €17,50 in mindering worden gebracht.

Per 14 januari 2023 is mijn moeder aangesloten bij KPN.
Vanaf dag 1 hebben zich geen storingen meer voorgedaan!!!!

Wat schetst mijn verbazing dat Ziggo nu een betalingsherinnering stuurt, omdat er nog een bedrag van €17,50 open staat.
Niet alleen een verzoek om betaling maar meteen een incassobrief. Niet tijdig betalen zou beteken dat een incassobureau wordt ingeschakeld.

Deze brief sturen ze naar het adres waar het abonnement was afgesloten. Dus naar een verpleeghuis waar allemaal demente bejaarden wonen.
Nee Ziggo, hiervoor ga je naar de contactpersoon zoals deze bij jullie bekend is.

Uit protest heb ik deze nota betaald, maar ik vind Ziggo zo onbekwaam en klantonvriendelijk dat ze voor mij een dikke onvoldoende krijgen.

Ik heb de klacht niet bij Ziggo kunnen melden, omdat dit alleen telefonisch kan en ik niet weer in een ellenlange wachtrij wil staan voor ik eindelijk een medewerker aan de telefoon krijg.

Gewenste Oplossing:

Ik wil de kosten van de storingsmonteur (€50,-) terug hebben en de €17,50 die als korting zou worden verrekend.
Daarnaast wil ik een tegemoetkoming voor mijn moeder voor de dagen die zij geen televisie heeft kunnen kijken maar wel heeft moeten betalen de ergernis die hiermee is ontstaan bij de familie.
Opgeteld zou een bedrag van €200,- passend zijn.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggo

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziggo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Eric Schokker
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie