Klacht: kapotte decoder Cisco

winnie64 op 27 september 2013 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 27 september 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Net buiten de garantietermijn gaat mijn digitale hd recorder van cisco (ziggo) kapot. Hij kan niet meer opnemen. Het enige wat Ziggo kan bieden is 80 euro korting op een nieuwe decoder. Men is blind voor het feit dat de garantie net 6 weken geleden is verlopen. De garantie voor “verwachte levensduur” is toch veel langer dan 2 jaar

Gewenste Oplossing:

Ik had voor gesteld om er een te kopen voor 49 euro. Nieuwe abonnees van een alles in een pakket kunnen nl. ook zo'n decoder krijgen voor die prijs. Ik snap best dat het niet gratis kan, ik heb er tenslotte van kunnen genieten, maar ik vind 120 euro excl. 10 euro verzendkosten belachelijk veel.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggo

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziggo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie