Klacht: Inbranden ‘live’ logo in beeldscherm

Marco Pluijm op 09 april 2022 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 9 april 2022

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Door het ‘live’ logo in oranje op het scherm te vertonen, heb ik nu voor de tweede keer een ingebrand scherm.

Er zijn veel mensen die hier last van hebben. Ik begrijp de marketingafdeling wel, maar als dit schade veroorzaakt aan iemand zijn televisie, dan moet het toch mogelijk zijn om het in een neutrale kleur uit te voeren.

Andere televisiezenders hebben dit al gedaan. Graag niet als ‘oplossing’ naar de tv fabrikant verwijzen.

Ik hoor graag.

Gewenste Oplossing:

Het 'live' logo in een neutrale kleur bijv wit plaatsen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggo

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziggo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Marco Pluijm
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie