Klacht: GEEN WiFi, Ziggo bedankt!

djmarqo op 06 augustus 2013 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 6 augustus 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Vooralsnog zitten wij met een oud modem van Motorola opgescheept. De klantenservice wist te vertellen dat we een duurder abonnement moeten nemen alvorens we een modem krijgen met WiFi. Dit is toch droevig, en helemaal niet meer van deze tijd?

Nieuwe klanten overigens, krijgen tegenwoordig allemaal mooie acties zoals een tablet, draadloos internet en nog veel meer meuk. Of is dit alles ook maar een luchtballon?

Gewenste Oplossing:

Een modern modem MET Wifi mogelijkheid

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggo

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziggo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie