Klacht: dat mijn TV niet werkt

Rikie Adriaans klantnr 9628193 op 01 augustus 2022 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 1 augustus 2022

Een klant van Ziggo heeft problemen met het ontvangen van bepaalde zenders en heeft telefonisch contact opgenomen voor ondersteuning. Na instructies om te wachten op de voltooiing van de installatie, bleef het beeld uit en kon de klant geen contact krijgen met de klantenservice, ondanks herhaaldelijke pogingen via telefoon en app. De klant vraagt zich af of er op deze manier hulp kan worden geboden of dat hij de avond zonder televisie moet doorbrengen.

Mijn Klacht:

Heb om 19.15 via Tel contact opgenomen dat ik bepaalde zenders niet ontving , ze zouden dat in orde maken er kwam een bericht op het scherm dat de instaiiatie werdt voltooid dat kon enkele min duren maar als er na 30 min nog nog geen beeld was moest ik contact opnemen met ziggo.nl/klantenservice . ben al meer als een uur bezig geweest om ze te pakken te krijgen maar hoemaar het lukt niet niet met appen niet via de tel helemaal niet moet wel iedere keer mijn 06 nr geven maar krijg geen gehoor ven jullie Misschien dat ik op deze manier geholpen wordt of wordt het een hele avond zonder TV .

Gewenste Oplossing:

Dat ik weer beeld op de TV heb

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggo

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziggo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Rikie Adriaans klantnr 9628193
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie