Klacht: Telefoon ophangen van klanten service

Henk Habraken op 06 maart 2023 over Zalando in de categorie Online Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Zalando
Categorie Online Warenhuizen
Status Nieuwe klacht
Datum 6 maart 2023

Een klant van Zalando ervaart frustratie over de klantenservice, die tijdens een gesprek abrupt ophing toen het gesprek moeilijker werd. Daarnaast wordt er geklaagd over de taalvaardigheid van sommige medewerkers, die de Nederlandse taal niet goed beheersen.

Mijn Klacht:

Na mijn vraag over de betaling
Wat klantenservice uitlegde aan een stuk door. Kwam mijn man er niet tussen om een vraag te stellen..omdat wij betaald hadden.
Dus toen het te moeilijk werd voor klantenservice HING ZIJ OP !!!!
Belachelijk en er zitten ook veel buitenlandse aan de telefoon die de Nederlandse taal niet goed spreken!!!!

Gewenste Oplossing:

Wij hebben de artikelen betaald die gehouden zijn.
Dus wij betalen niks meer.
Dat mag Zalando uitzoeken. Alles is terug gestuurd wat wij niet wilde .
Dat de Klantenservice op t matje geroepen wordt...telefoon ophangen dit is nu al de 2e keer. Dat was jaren geleden nooit zo. KLANTENSERVICE IS ECHT ACHTERUIT GEGAAN !!!!!!!!!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Zalando

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Zalando nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Henk Habraken
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM