Klacht: Schoenen retour gestuurd in goede staat maar na twee maanden en tig telefoontjes verder nog steeds geen geld ontvangen door systeemfout van Zalando

b.haase op 31 augustus 2017 over Zalando in de categorie Online Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Zalando
Categorie Online Warenhuizen
Status Open
Datum 31 augustus 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik had twee paar schoenen besteld en deze weer (in goede staat) retour gestuurd ivm niet zo mooi als op het plaatje. Door een systeemfout (volgens Zalando) heb ik maar van een paar schoenen geld terug gekregen. Van het andere paar moet ik na 2 maanden en tig telefoontjes verder mijn geld nog terug krijgen. Er is mij al 5 keer beloofd dat het in orde wordt gemaakt en dat ik binnen vijf dagen het geld op mijn rekening krijg gestort, tot op heden nog niet gebeurt.

Gewenste Oplossing:

Dat de klant bij zalando serieus wordt genomen en er voor gaat zorgen dat mijn klacht opgelost gaat worden.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Zalando

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Zalando nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM