Klacht: Rekening betaald, incassokosten moeten worden betaald!

teleurgestelde op 05 november 2018 over Zalando in de categorie Online Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Zalando
Categorie Online Warenhuizen
Status Open
Datum 5 november 2018

Een klant van Zalando heeft een aanmaning ontvangen voor incassokosten, terwijl hij zijn rekening al had betaald. Na contact met de klantenservice bleek dat de betaling en de aanmaning elkaar hadden gekruist. De klant heeft geen eerdere herinneringen ontvangen, aangezien deze alleen via e-mail zijn verstuurd.

Mijn Klacht:

Al geruime tijd ben ik klant van Zalando en neem geregeld spullen af van dit bedrijf. Altijd erg tevreden geweest. Onlangs kreeg ik een brief per post met een aanmaning, waarbij ik zoiets had, wat raar, ik heb helemaal geen herrinneringen ontvangen. Deze blijken via de email gezonden te worden.
Ik heb daarover gelijk gemaild via het contactformulier. Nog geen reactie ontvangen. Nu kreeg ik op 01 november een bericht via de email dat ik incasso kosten van 40.09 moet betalen aan Alektum BV. Ik heb gelijk gebeld met Zalando en de medewerker bij de klantenservice begreep mij gelijk. Het bedrag was reeds binnen op 29-10-2018, maar de sommering had plaatsgevonden op 30-10-2018. Het blijkt dat dit elkaar had gekruisd. De medewerker van zalando heeft een bericht via de email gezonden dat het bedrag van 36.70 was voldaan. Maar hier neemt Alektum geen genoegen mee! Ik heb Zalando telefonisch benaderd dat zij in gebreke zijn gebleven door het niet door te geven aan Alektum Group. Een andere medewerker van Zalando gaf aan dat zij mij verwees naar Alektum om met hun verder te bespreken, omdat zij niets kunnen doen in dit verhaal. je komt dus niet in gesprek met een medewerker die deze aanmaningen doorzet naar een Incassobureau.
Ik ben dus nu degene die voor incassokosten opdraaid, ondanks het bedrag binnen is gekomen.
Als goede klant, die geregeld wat koopt, niet altijd doorheb dat er een betaling openstaat. (want ik loop niet de hele dag met een computer op me rug) vind ik het vreemd dat er geen stap gezet wordt door Zalando om contact op te nemen met het Incasso bureau! Het komt erop neer dat je een wanbetaler ben, terwijl ik duidelijk had aangegeven geen emails met herrinneringen te hebben ontvangen. (hotmail account) Ook niet in mijn spam!
Zelf hebben wij een bedrijf, en als ik dit met mijn klanten zou doen, zouden we er geen 1 overhouden!

Gewenste Oplossing:

contact via telefoon met Zalando om tot een oplossing te komen en niet af te schuiven naar Incasso bureau.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Zalando

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Zalando nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM