Klacht: Klacht opgelost

ZegMaarWillie89 op 12 september 2014 over Youfone in de categorie Alles-in-1, Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Youfone has resolved this complaint
Klacht opgelost op 12 september 2014
Reactie van het bedrijf:

Klant bedankt voor het compliment en de tip!

Bedrijf Youfone
Categorie Alles-in-1
Status Opgelost
Datum 12 september 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Zelf ben ik al 2 jaar klant van Youfone en meld dit normaal gesproken nooit op internet, echter graag wil ik toch de nette service en prijzen even “prijzen”.
Mijn abonnement moest verlengd worden en ik had geen idee wat ik wilde, na een kort gesprek met youfone had ik een top actie, onbeperkt bellen/SMS en 1000 mb voor € 25!!! Nooit extra kosten, kan iedereen dit aanraden, de site is simpel en praktisch en de mensen bijzonder vriendelijk!!

Gewenste Oplossing:

De actie is perfect, echter de wachtmuziek was hoog en vals, hier mag naar gekeken worden, maarja als dat het is

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Youfone over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Youfone in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Youfone een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Youfone

Heeft op 12 september 2014 om 10:28 geantwoord

Geboden Oplossing:

Klant bedankt voor het compliment en de tip!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie