Klacht: Herinnering ontvangen terwijl ik nog geld TERUG moet krijgen.

YEM op 11 april 2014 over Youfone in de categorie Alles-in-1, Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Youfone has resolved this complaint
Klacht opgelost op 11 april 2014
Reactie van het bedrijf:

Verzocht gegevens op te sturen, wij kunnen hier helaas niets over terugvinden.

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Youfone
Categorie Alles-in-1
Status Opgelost
Datum 11 april 2014

Een klant van Youfone heeft een klacht ingediend over onterecht hoge maandelijkse kosten voor zijn abonnement, dat oorspronkelijk € 16,80 zou bedragen. Ondanks het ontbreken van prijsverhogingen door het bedrijf, werden er verschillende hogere bedragen afgeschreven, en bovendien werd de simkaart van de klant gedurende vier maanden geblokkeerd, terwijl er toch een factuur van bijna € 300 werd opgesteld. De kwestie is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

In november 2011 ben ik helaas een abbo. aangegaan met youfone, niet wetende dat het de grootste huichelaars zijn.
Het abbonement wat ik heb afgesloten was 250 belmin voor € 5,85 en Blackberry inet voor €10,95. Totale kosten zouden moeten zijn € 16,80

Elke maand werd er een ander bedrag afgeschreven terwijl mijn kosten afgesproken kosten €16,80 waren. Er is een aantal keren €26,89 geincasseerd dan weer €48,17 dan weer € 99,00 en dat terwijl ik geen gebruik maakte van het abbonnement.
Even voor de duidelijkheid Youfone heeft geen prijsverhogingen doorgevoerd. Zij hebben dus ook aangegeven dat het een fout is.
Er is een periode geweest waarbij mijn simkaart voor ruim 4 maanden werd GEBLOKKEERD en tijdens de periode dat deze geblokkeerd was is er een factuur opgesteld van € 297,92 Ik kon mijn ogen NIET geloven watvoor huichelaars het zijn. Mijn simkaart was geblokkeerd ik kon zelfs niet gebeld worden. En toch € 297,92 innen.

Het contact met youfone was ongelofelijk er werd midden in mijn verhaal opgehangen. Er wordt niet gereageerd op mail, er werd ook vaak belood dat ik terug gebeld zou worden. En het allerleukste komt nu, ze hebben mij telefonisch aangegeven dat het een fout is en dat het telefoonnummer voor mij op iemand anders zijn naam stond en dat het geld verrekend zou worden met wat er betaald moet worden en dat ik nog geld terug krijg. Ik heb gevraagd of zij dit schriftelijk willen melden, maar helaas niks ontvangen.
Per mail heb ik wel een bericht gehad dat het geld verrekend wordt maar geen specificatie of iets dergelijks.
Ook heb ik gevraagd om het abbonement af te kopen.
Ik kreeg een specificatie per mail en kon ervoor kiezen om akkoord te gaan, wat ik overigens heb gedaan maar ook daar had ik nooit meer iets van gehoord.

Ik heb alle betalingsbewijzen en alle mailwisselingen tussen mij en youfone in bezit.
Youfone heeft mij in totaal € 811,59 gekost waarvan ik nog zowiezo € 347,92 TERUG moet krijgen.
Toch durven ze nog brieven te sturen waarin ik nog € 126 afgerond zou moeten betalen.
Als het moet schakel ik mijn advocaat in en start ik een rechtzaak om zowiezo mijn € 347,92 op te eisen.

Gewenste Oplossing:

Het dossier (waar geen hout vna klopt sluiten) En mijn geld terugstorten

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Youfone over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Youfone in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Youfone een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Youfone

Heeft op 11 april 2014 om 09:07 geantwoord

Geboden Oplossing:

Verzocht gegevens op te sturen, wij kunnen hier helaas niets over terugvinden.

Alle klachten die gemeld zijn door YEM
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie