Klacht: Geen oplossing gevonden voor 100kb pakketten met Android Lollipop en Wifi

ulboet op 26 juli 2015 over Youfone in de categorie Alles-in-1, Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Youfone has resolved this complaint
Klacht opgelost op 30 juli 2015
Reactie van het bedrijf:

Verwezen naar de reactie op de vorige klacht, hierin leggen wij alles uit. Nogmaals excuses aangeboden voor het ongemak.

Bedrijf Youfone
Categorie Alles-in-1
Status Opgelost
Datum 26 juli 2015

Een klant heeft problemen ervaren met hoge extra kosten voor mobiel internet bij Youfone, veroorzaakt door korte datasessies van 100 kB op Android Lollipop, zelfs met Wifi-verbinding. De klant stelt dat Youfone niet naar de oorzaak zoekt en dat de geboden oplossing, het uitschakelen van mobiele data, niet adequaat is. De klant vindt dat Youfone verantwoordelijk is voor de compatibiliteit van hun diensten met gangbare mobiele telefoons.

Mijn Klacht:

Oude klacht:
Youfone genereert hoge extra kosten voor mobiel-internet omdat Android Lollipop korte mobiel-sessies (ieder 10sec een 100kbyte pakje, door de afronding van Youfone) opstart ook en vooral als Wifi afdekking is.
–> Een weekendje met Wifi thuis en de data-bundel is zonder mobiel gebruik weg.
Youfone zoekt niet naar de oorzak, ze doen niets. Het lijkt dat de APN-setting die Youfone per SMS levert fout is en zamen met nieuwe features van Android Lollipop deze hoge kosten veroorzaakt.

Oplossing van Youfone: uitschakkelen van mobiele data network.

Het is zeker geen oplossing.

Een mobiele telefoon provider als Youfone is ook verantwoordelijk voor dat zijn dienst met gewone mobiele telefoons, zoals Android Lollipop-versie compatibel is. De 100kb pakketten worden niet veroorzaakt door het ontbreken van WiFi-dekking, maar vanwege de APN-Type is onvoldoende beperkt door Youfone. Het kan zijn dat Youfone daar geen voldoende competentie heeft, maar dan moet KPN ingeschakeld zijn.

Zo een storing wordt niet van de gebruiker veroorzakt, maar van Youfone / KPN. Daarom kan Youfone / KPN ook de 100kb paketten niet in rekening brengen.

Gewenste Oplossing:

* Youfone / KPN moet controleren hoe Android Lollipop telefoons van de APN-type moeten worden geconfigureerd, zodat niet iedere 10 seconden 100kbyte pakketten ontstaan ​​in Wifi-afdekking.
* Niet-berekening van 100kb pakketjes.
* Confirmatie ontvangen dat bij APN type "Internet" het probleem niet langer gaat optreden met Android Lollipop en Wifi.
* Neem daan ook deze configuratie op in uw FAQ.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Youfone over deze klacht.

Reactie van de melder van de klacht

10 jaren geleden - ..

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Youfone in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Youfone een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Youfone

Heeft op 30 juli 2015 om 08:34 geantwoord

Geboden Oplossing:

Verwezen naar de reactie op de vorige klacht, hierin leggen wij alles uit. Nogmaals excuses aangeboden voor het ongemak.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Youfone beoordeeld.

ulboet

Heeft op 04 augustus 2015 om 17:08 geantwoord

Dit is geen oplossing! Alleen nog steeds geen antwoord op de specifieke vragen.

Reactie van de melder van de klacht

10 jaren geleden - Dit is geen oplossing! Geen antwoord op de specifieke vragen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie