Mijn Klacht:
Er is kennelijk een probleem bij YB met incasseren via creditcard. Mijn factuur d.d. 26 mei 2017 staat te boek bij hun als niet betaald.
Op 29 mei krijg ik een mail van YB met overzicht openstaande factuur.
Als ik niet binnen 7 dagen betaal dan volgt aanmaning.
Men verwijst naar hun bijlage en hoe je handmatig kunt betalen.
Op hun site staan de volgende aanwijzingen bij niet betalen:
Als u een factuur heeft met de status “Niet betaald” dan verwijzen we u naar de correspondentie die we u hierover per e-mail hebben verzonden.
Openstaande facturen kunnen we niet nogmaals ter incasso aanbieden. U dient het bedrag altijd handmatig over te maken.
Betaalt u via creditcard en is er een betaling mislukt? Dan dient u uw creditcard gegevens opnieuw in te geven om de betaling van volgende facturen mogelijk te maken.
Na dit te hebben gelezen heb ik actie willen ondernemen om via mijn gewone bankrekening een handmatige betaling te doen. Wat ik erg klantonvriendelijk vind is dat er op de factuur, mail en ook hun site nergens is te vinden wat het bankrekeningnummer is om het over te maken, na veel zoeken via Google ben ik er achtergekomen en heb het overgemaakt. Ik vind dat men hier wel eens beter mee om moet gaan, zoals bij elk bedrijf die een herinnerings-factuur stuurt- dat de bankrekening waar het bedrag naar toe moet er op staat en de termijn waarbinnen dit betaald moet worden niet 7 dagen maar een maand is.
Ik heb geen contact gezocht met YB zelf, omdat ik bij de klachten van klacht.nl iets dergelijks al in 2014 ook is geconstateerd bij iemand die een rekening achteraf kreeg!!
Gewenste Oplossing:
YellowBrick moet bij een betalingsherinnering of achterstand de klant ruimer de tijd bieden om e.e.a. handmatig te kunnen betalen EN ZET DAN BIJ DE CORRESPONDENTIE DUIDELIJK ERBIJ NAAR WELK BANKREKENINGNUMMER EEN BEDRAG KAN WORDEN OVERGEMAAKT ALS DE CREDITBETALING MISLUKT door welke oorzaak dan ook. Ook het opnieuw moeten invoeren van je creditcard-gegevens vind ik een vreemde actie, als deze gegevens al bekend zijn en er geen gegevens zijn veranderd van de klant.


