Klacht: Abonnement afgesloten over dsl koper internet

Herry Erexie op 24 september 2023 over XS4all in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf XS4all
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 24 september 2023

Een klant van XS4all heeft een klacht ingediend over de overstap naar glasvezel, terwijl hij een contract heeft voor DSL koper internet. Hij voelt zich gedwongen om glasvezel te accepteren, ondanks dat hij hier niet mee akkoord gaat en vreest voor nieuwe rekeningen voor een dienst die hij niet heeft afgesproken. De klant beroept zich op zijn oorspronkelijke overeenkomst en is ontevreden over de communicatie van XS4all en KPN.

Mijn Klacht:

Ik had een tweetal jaar terug een abonnement afgesloten voor langzamer internet via DSL, koper..wordt mij glasvezel opgedrongen. Ik wil geen glasvezel, KPN nam eerder XS4All over, ontvang ik van beiden steeds correspondentie. Mededeling dat het koper wordt afgesloten. Ik ben eerder een overeenkomst aangegaan voor DSL internet en wil geen glasvezel. Ik beroep mij op mijn contract..stel, ik wordt afgesloten van DSL koper en zal dan steeds nieuwe rekeningen krijgen. Rekeningen voor iets wat ik nooit heb afgesproken. Dit zaakje stinkt. Ik wil niet hebben dat zij hun produkt aan mij opdringen.

Gewenste Oplossing:

Wil bestaand DSL internet conform afspraken in mijn overeenkomst en geen glasvezel.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over XS4all

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over XS4all nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Herry Erexie
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie