Klacht: Vliegticket betaald via ASN bankieren (i deal) op site van Qatar Airways, vliegticket nooit gekregen

Ana2 op 31 maart 2025 over Worldpay in de categorie Betalingsdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Worldpay
Categorie Betalingsdiensten
Status Open
Datum 31 maart 2025

Een klant heeft in december 2022 een vliegticket ter waarde van 510,58 euro gekocht via de website van Qatar Airways, waarbij de betaling is verwerkt door Worldpay. Ondanks dat het bedrag is afgeschreven, heeft de klant nooit een ticket of boekingsnummer ontvangen en heeft hij herhaaldelijk contact gezocht met zowel Qatar Airways als zijn bank om het probleem op te lossen, zonder resultaat. De klant is inmiddels al twee jaar bezig met het verkrijgen van een terugbetaling.

Mijn Klacht:

Ik heb een ticket van 510.58 gekocht in december 2022. Het geld is afgeschreven via mijn bankapp van ASN en in het afschrift staat het volgende: Qatar Airways via Worldpay UK Ltd, NL68 ABNA 0835 3497 56. Er is dus 510.58 afgeschreven, maar het ticket of een boekingsnummer heb ik nooit gekregen. Mijn bank gebeld, die bevestigde dat het geld is overgemaakt naar een soort ’tussen rekening’. Volgens hen moest ik bij Qatar Airways zijn om dit op te lossen. Ik heb gebeld met ze, formulieren ingevuld die ze opstuurden, en heel veel email contact uitgewisseld. Telkens komt het erop neer dat ze vragen naar een boekingsnummer, maar dat heb ik dus nooit gekregen. Ik ben inmiddels al 2 jaar hiermee bezig. Ik vind het een groot bedrag en wil het heel erg graag terug.

Gewenste Oplossing:

Ik wil graag dat ik mijn 510.58 teruggestort krijg.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Worldpay

Reactie van de melder van de klacht Ana2

11 maanden geleden - Mijn klacht is niet in behandeling genomen. Hoe krijg in mijn geld terug?

Reactie van de melder van de klacht Ana2

11 maanden geleden - Mijn klacht is niet in behandeling genomen. Hoe kan in ervoor zorgen dat mijn klacht serieus wordt genomen?

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Worldpay nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Ana2
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM