Klacht: Niet tevreden over mijn voogd hoe zíj tewerk gaat

Dolly 123 op 10 april 2021 over William Schrikker Jeugdbescherming & Jeugdreclassering in de categorie Zorginstellingen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
William Schrikker Jeugdbescherming & Jeugdreclassering has resolved this complaint
Klacht opgelost op 12 april 2021
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer en/of mevrouw, Hierbij bevestigen wij de ontvangst van uw bericht van 10 april 2021. Wij nemen uw melding uiteraard serieus. Wij hebben uw klacht opgepakt en geregistreerd en nemen contact met u op. Indien u vragen heeft kunt...

Categorie Zorginstellingen
Status Opgelost
Datum 10 april 2021

Een moeder uitte haar onvrede over de aanpak van de voogd van haar dochter, die in een gezinshuis verbleef en therapie volgde. Ze merkte dat de therapie negatief uitpakte voor haar dochter, die emotioneel en fysiek niet goed in haar vel zat. Sinds de dochter weer bij haar thuis is, gaat het beter, maar de voogd wil haar dwingen terug te keren naar de therapie en het gezinshuis.

Mijn Klacht:

Ik ben ontevreden over mijn voogd van de wsg het gaat om mijn dochter Lindsay Smit ze zat in een gezinshuis van sheeraloo in dalfsen nu ongeveer 2 jaar ze is daar gestart met de terapie van acare door de terapie is ze helemaal niet meer haar zelf ze loopt nu al 5 weken weg komt steeds naar huis bij mij ze wil haar zelf iets aan doen voor mij hoeft het allemaal niet meer zeg ze huilt heel veel eet slecht ze is sinds 2 weken bij mij in huis én het gaat nu goed met haar ze voelt rust en liefde ik weet dat ze een uithuisplaatsing heeft tot 23 jullie dan is er weer een zitting van ots en uithuisplaatsing van mij dochter nú wil dé voogd haar dinsdag met nog 2 van de wsg haar dwingen om mee gegaan naar acare in smilde én daar naar terug naar de gezinshuis in Dalfsen daar is het voor haar onrustig dé gezinshuis ouders liggen inmiddels in scheiding wat voor Lindsay al een trauma is er zijn daar nog 4 uithuisgeplaats kinderen Lindsay vertelt dat gezinshuis moeder dingen doet wat niet goed is ze scheld en er gebeuren dingen onder dwang zoals medicijnen achter in mijn dochter haar keel stoppen onder dwang ze is hier vorige week óók hart inde auto gezet door 2 verschillende moeders van sheeraloo maar toen is mijn dochter savons weer naar mij toe gelopen uiteindelijk mocht ze bij mij blijven omdat dit veiliger was voor haar maar ikzelf werk overal aan mee met alle hulpverlening maar ook met de voogd tot ik gisteren dit hoor de wat er dinsdag gaat gebeuren met Lindsay ikzelf ben nu niet met haar eens volgens mij mag dit ook niet ze is nu 5 weken voogd hier ik heb in een jaar tijd al 4 verschillende gehad ik zou graag een goeie voogd willen die meer verstand heeft van wat veiligheid voor mijn dochter heeft én ook met mij samen naar kijkt én niet zomaar wat doet wat niet goed is voor Lindsay daarom vraag ik jullie om advies groetjes van natasja Bouman moeder Lindsay Smit

Gewenste Oplossing:

Ik hoop dat jullie míj hier mee kunnen helpen én dat ik weet wat ikzelf hier mee kan doen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar William Schrikker Jeugdbescherming & Jeugdreclassering over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door William Schrikker Jeugdbescherming & Jeugdreclassering in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat William Schrikker Jeugdbescherming & Jeugdreclassering een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

William Schrikker Jeugdbescherming & Jeugdreclassering

Heeft op 12 april 2021 om 08:13 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer en/of mevrouw,

Hierbij bevestigen wij de ontvangst van uw bericht van 10 april 2021. Wij nemen uw melding uiteraard serieus. Wij hebben uw klacht opgepakt en geregistreerd en nemen contact met u op. Indien u vragen heeft kunt u via het e-mail adres [email protected] contact met ons opnemen.

Met dank en met vriendelijke groet, William Schrikker Stichting

Alle klachten die gemeld zijn door Dolly 123
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM