Klacht: Waarschuwing aan Amazon klanten

jaeb op 18 februari 2025 over Amazon in de categorie Internetshops - Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Amazon
Status Nieuwe klacht
Datum 18 februari 2025

Een klant van Amazon heeft klachten over een niet-geleverde zending, waarvan de trackinginformatie aangeeft dat deze op 12 februari om 14:59 zou zijn afgeleverd. De klant stelt echter dat er op dat tijdstip niemand heeft aangebeld en dat de gebruikelijke levertijden tussen 18:00 en 20:00 liggen. Daarnaast uit de klant zijn onvrede over de procedures van Amazon bij het melden van dergelijke problemen.

Mijn Klacht:

Ik heb tracking nummers en emails van Amazon en DHL als bewijs, inclusief bank afschrift van overboeking etc.

DHL commerce (NIET DHL EXPRESS) status geeft aan geleverd op 12 februari om 14:59 maar op die dag en op dat tijdstip heeft niemand hier aangebeld en is er niets persoonlijk aan mij overhandigd zoals beweerd. Mijn adres is wel bekend bij Amazon, leveren al jaren aan mij, Adres klopt dus, ze weten waar ik woon. Amazon zendingen worden vrijwel uitsluitend tussen 18:00 en 20:00 bij mij afgeleverd, dus het beweerde aflevertijdstip van 14:59 is in dit geval hoogst verdacht.

Amazon start de bekende vertragingstactieken (eerst 48 uur wachten, dan onderzoek starten, dan eisen dat de gedupeerde ook nog eens aangifte doet bij de politie. Dit dient uitsluitend om de gedupeerde klant te ontmoedigen om zijn gelijk te halen.

Aangifte waarvan? Ik heb immers nog niets mogen ontvangen dat vervolgens gestolen werd. Aangifte van diefstal doen is dan in principe ook nog eens een valse aangifte (er werd immers niets geleverd dat gestolen kon worden).

Heb je dan eindelijk een kopie van die “valse” aangifte dan volgt weer de bekende vertragings tactiek (laten je weken wachten). Dan wordt er beweerd dat zij toch correct geleverd hebben.

Bewijs van levering is er niet, het is het woord van een klant tegen een multinational, raad eens wie er altijd wint … Dit kun je op veel klachtenforums lezen, altijd dezelfde gang van zaken.

In mijn beleving is de verzender verantwoordelijk voor de zending en dient deze voldoende te verzekeren, tracking code te gebruiken, handtekening bij ontvangst en controle van de naam van de ontvanger om dit soort risico’s te vermijden. Hij dient niet de klant op te zadelen met zaken waar de klant niet voor verantwoordelijk is.

Kortom jarenlang vaste klant bij Amazon, altijd alles keurig besteld en betaalt en dan opeens geld kwijt en dan wordt je als slachtoffer ook nog eens als potentiële dader gezien. Dit heb ik nog nooit eerder in mijn leven meegemaakt.

Ik heb besloten geen “valse” aangifte te doen om dan weken later te horen dat zij toch correct geleverd hebben. Velen deden toch aangifte en hebben hun aankoop bedrag nooit teruggekregen en worden gezien als potentiële dader.

Als je dus iets dergelijks bij Amazon overkomt ben je de klos en er is niets of niemand die je helpt om je recht te halen. Dit wordt nog eens onderstreept door soortgelijke meldingen op forums, ook in het buitenland.

Het enige wat je als gedupeerde rest is je verlies te nemen en NOOIT meer bij dit soort Mega bedrijven te bestellen. Het is slechts een kwestie van tijd voordat een Amazon klant ditzelfde probleem zou kunnen krijgen en dan is het te laat.

Deze klacht dient vooral om bestaande Amazon klanten te wijzen op de praktische risico’s die zij lopen bij bestellingen bij dit soort Mega bedrijven.

Ze beweren het klantvriendelijkste bedrijf van de wereld te willen worden, dan hebben zij nog een zeer lange weg te gaan ….

Gewenste Oplossing:

Ik ben al tevreden als andere klanten gewaarschuwd worden omtrent de praktijken van Amazon

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Amazon
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Amazon

Reactie van de melder van de klacht jaeb

1 jaar geleden - ik ontving net een bericht van klacht.nl dat amazon.nl zelfs weigert mijn klacht in behandeling te nemen, dit soort arrogantie heb ik nog nooit meegemaakt!

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Amazon nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door jaeb
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten