Klacht: Vouchers niet ontvangen en wel betaald

Lilian Astrid op 18 maart 2023 over Vriendenloterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Loterijen
Status Nieuwe klacht
Datum 18 maart 2023

Een klant van de Vriendenloterij heeft vier bioscoopvouchers besteld en betaald, maar heeft deze 30 minuten later nog niet ontvangen in zijn e-mail. De klant vraagt zich af wanneer de vouchers geleverd zullen worden.

Mijn Klacht:

Ik heb zojuist, zat 18mrt om ca. 19:30uur vier vouchers besteld voor bioscoop kinepolis. Deze zijn 30min later nog niet in mijn email ondanks dus dat ik wel betaald heb.

Wanneer kan ik ze ontvangen??

Gewenste Oplossing:

Binnenkomst van de vouchers

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vriendenloterij

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vriendenloterij nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Lilian Astrid
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM