Klacht: Stilzwijgende verlening

Neal_1994 op 14 augustus 2015 over voordelengids in de categorie Internetshops - Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 23 september 2015
Reactie van het bedrijf:

De annulering is ontvangen op het kantoor in Belgie, het abonnement is dan ook stop gezet. Volgend jaar zal het abonnement niet meer verlengd worden.

Klanttevredenheid: 10.0/10 ★★★★★
Status Opgelost
Datum 14 augustus 2015

Een klant van Voordelengids heeft een klacht ingediend over stilzwijgende verlenging van een contract. Ondanks de belofte van vertegenwoordigers dat het contract na één jaar zou eindigen, ontving de klant een rekening van 80 euro voor verlenging. De klant heeft inmiddels een brief gestuurd naar het kantoor in Antwerpen om het contract te annuleren.

Mijn Klacht:

Ik ben vorig jaar aangesproken door 2 vertegenwoordigers. Zij hebben mij 2 passen aangesmeerd. Toen ik vroeg of dit slechts voor 1 jaar is en het contract na 1 jaar zou aflopen hebben ze mij verteld dat dit waar was, dat ik niks meer zou moeten betalen na 1 jaar. Wat zie ik nu op mijn uittrekstels: dat ze 80 euro hebben gevraagd voor mijn verlening.
Waarom zouden liegen ze over zo iets?
Vandaag heb ik ook eveneens een brief naar het kantoor in Antwerpen gestuurd om te zeggen dat ik geen contract meer wil.

Gewenste Oplossing:

Ik ik zou mijn lidmaatschap graag ten einde zien komen en ook niks meer willen horen van deze onderneming.

Beoordeling 10/10 star-5 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door voordelengids in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat voordelengids een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

voordelengids

Heeft op 23 september 2015 om 15:03 geantwoord

Geboden Oplossing:

De annulering is ontvangen op het kantoor in Belgie, het abonnement is dan ook stop gezet. Volgend jaar zal het abonnement niet meer verlengd worden.

Neal_1994

Heeft op 23 september 2015 om 15:17 geantwoord

Beoordeling 10/10 star-5 (10)

dit vind ik een zeer goede oplossing.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten