Klacht: oplichterij en misbruik van vertrouwen

clerinx op 15 november 2012 over voordelengids in de categorie Internetshops - Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 27 november 2012
Reactie van het bedrijf:

De klacht is op "opgelost" gezet. Er is inmiddels contact met u gezocht door Voordelengids.eu/Belgie. Hieruit is een passende oplossing gekomen.

Status Opgelost
Datum 15 november 2012

Een juriste van het OCMW Bilzen heeft een klacht ingediend over de praktijken van voordelengids, waarbij misbruik van vertrouwen zou zijn gemaakt. Een meisje en haar zus zouden onder druk zijn gezet om een voordelenpas aan te schaffen, zonder dat zij hier enige voordelen van ondervonden. De juriste meldt dat er geen contract is getekend, maar dat er wel een dreigbrief van een deurwaarder is ontvangen voor een betaling van 89,90 euro.

Mijn Klacht:

Geachte
Ik ben juriste op de juridische dienst van het OCMW Bilzen. Het is nu reeds de 2 maal dat ik geconfronteerd wordt met dergelijke praktijken.
Ook hier weer werd misbruik gemaakt van het vertrouwen .( op de markt werd aan een meisje (en haar zus) de voordelenpas aangesmeerd . Houbar VVirginie is in begeleid onder beschut wonen ( zij staat niet onder bewindvoering maarwordt wel begeleid in hara handelen. ) De domicliering waarvoor uw organisatie ook onmiddellijk laat tekenen is reeds stopgezet. Nu is er een dreigbrief met deurwaarder gekomenop 5/11/2012/ te betalen 89,90 € . Juffrouw Houbar noch haar zus hebben hier geen enkel voordeel aan ! ze gaan niet op reis enz…destijds heeft ze enkel op een geel papier haar rekeningnummer moeten opgeven en naam! geen enkel contract getekend! Dit zijn pmraktijken die niet door de beugel kunnen/
Bij deze meldt ik mij verplicht zie vanuit de dienst klacht te doen bij gerechtelijke instanties.
Ik vraag hierbij ogenblik een reactie en intrekking van uw brief van 5/11/2012. Ik beschouw deze zaak als geesloten .
Met beleefde groeten
MP.Clerinx
OCMW Juriste, Hospitaalstraat 15 3740 Bilzen
08U9/519130

Gewenste Oplossing:

Onmiddellijke stopzetting van deze praktijken.
Mevrouw Houbar en haar zus wensen in geen enkel geval nog vermeld als lid van uw organisatie.
Een bevestigingsbrief verwacht ik ogenblikkelijk.

Reactie van de melder van de klacht

13 jaren geleden - Geachte Mijn vraag: wat wordt er met deze klacht gedaan? Graag ten ssppoedigste antwoord. Met beleefde groeten MP.Clerinx

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door voordelengids in behandeling genomen

Bericht van voordelengids

13 jaren geleden - Goedemorgen, Zojuist heb ik uw email doorgestuurd naar onze collega's in Belgie. Ik heb hen gevraagd om z.s.m. contact met u op te nemen. Met vriendelijke groet, Voordelengids.eu/Nederland

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat voordelengids een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

voordelengids

Heeft op 27 november 2012 om 13:59 geantwoord

Geboden Oplossing:

De klacht is op "opgelost" gezet.
Er is inmiddels contact met u gezocht door Voordelengids.eu/Belgie.
Hieruit is een passende oplossing gekomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten