Klacht: vloerkleed ontvangen in plaats van een hekwerk

rene21 op 27 maart 2019 over Voordeelkoning.nl in de categorie Websites - Korting, voordeeltjes en aanbiedingen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Status In behandeling
Datum 27 maart 2019

Een klant van Voordeelkoning.nl heeft een vloerkleed ontvangen in plaats van een hekwerk en verzoekt om het juiste product en een retourlabel voor het verkeerd geleverde artikel. De leverancier heeft om foto's en het doosnummer gevraagd, maar de klant wacht al meer dan drie maanden op een vervolgantwoord.

Mijn Klacht:

Customer with Order 355122 our order number: ORD02892 has announced
that he has received a rug instead of a fence. Please send the fence to
the customer and a return label for the carpet that was delivered
incorrectly.

Onderstaande van onze leverancier gekregen. Graag u reactie. Zij vragen
om foto´s en het nummer op de doos. Zodra ik dit ontvangen hen stuur ik
dit naar onze leverancier dan kan dit omgeruild voor u worden.

En daarna wachten wij al meer dan 3 maanden op een vervolgantwoord.

Gewenste Oplossing:

Ik wil mijn geld terug zodat ik rechtstreeks bij vida xl kan bestellen. Mijn beesten zitten nu al weken binnen en moeten nu dus nog een paar weken binnen blijven voordat de tuin kat-vriendelijk is. Ik ben er bijzonder boos over omdat ik 5 emails heb gestuurd met foto waar ik niets op heb gehoord

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Voordeelkoning.nl in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM