Klacht: 2 jarig abonnement opgezegd. Ik ben het niet eens met de laatste levering

gtbrouwer op 23 december 2016 over Volkskrant in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Volkskrant
Status Open
Datum 23 december 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb een abonnement afgesloten voor 2 jaar, tot wederopzegging. De startdatum van het abonnement is 10 juni 2016. Als ik opzeg moet de laatste krant komen op 9 juni 2018. Echter, ik heb doorgekregen dat de laatste krant komt op 24-5-2018. Dat klopt niet. Ik heb een jaarabonnement en niet voor een aantal nummers.
Ik heb al 2x eerder dit kenbaar gemaakt maar krijg hierop helemaal geen antwoord. Daarom nogmaals mijn vriendelijk verzoek om de datum van 25-5-2018 te veranderen in 9-6-2018. Als ook op deze mail niet wordt gereageerd zal ik de overeenkomst beëindigen wegens het niet nakomen van het kontrakt m.b.t. de afgesproken leveringen door de Volkskrant. Alle eventuele kosten zullen op de Volkskrant worden verhaald. Ik heb al overleg gehad met de consumentenbond hierover. Zij hebben mij dit advies gegeven.
Gaarne hoor ik van u.
Met vriendelijke groeten,
Tom Brouwer

Gewenste Oplossing:

Dat staat hierboven beschreven

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Volkskrant

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Volkskrant nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht

9 jaren geleden - het is nu 1-1-2017. Klacht geplaatst op 23-12-2016. Nog steeds geen antwoord op gehad.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM