Klacht: Via blokker webwinkel buiten ligbed van vidaxl besteld

T.Maters op 07 mei 2020 over Blokker in de categorie Huishoudelijke winkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Blokker
Status Open
Datum 7 mei 2020

Een klant heeft een ligbed van Vidaxl besteld via de Blokker webwinkel, maar het product blijkt onbetrouwbaar en zakt in elkaar bij gebruik. De klant kan Vidaxl niet bereiken voor ondersteuning en voelt zich teleurgesteld over de aankoop, die 48 euro kostte. Bovendien heeft de klant het verpakkingsmateriaal moeten weggooien vanwege gezondheidsrisico's voor een familielid.

Mijn Klacht:

Dit ligbed van vidaxxl zakt zodra je erop gaat zitten in elkaar. Draaischroeven laten meteen los. Heb het ding gekocht omdat ik op betrouwbaarheid van Blokker vertrouwde. Ik kan Vidax xl niet bereiken en zit nu met een stuk vuilnis dat Me 48 euro kostte En ik nu, in , moet zien weg te krijgen. Het losse karton eromheen en het plastic heb ik moeten weggooien wegens besmettingsgevaar (mijn man is longpatiënt).

Gewenste Oplossing:

Terugbrengen bij een blokkervestiging in Hilversum, graag.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Blokker

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Blokker nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door T.Maters
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM