Klacht: Verkeerde informatie

[email protected] op 24 mei 2017 over Etos in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Etos
Categorie Drogisterijen
Status Open
Datum 24 mei 2017

Een klant van Etos heeft gemeld dat de informatie in de nieuwsbrief niet overeenkomt met de aanbiedingen in de winkel. Hoewel er melding werd gemaakt van een aanbieding op pleisters en een 1 + 1 gratis actie voor CB12, bleek dit in de winkel niet het geval te zijn, wat leidde tot frustratie over de extra moeite die dit met zich meebracht.

Mijn Klacht:

In m’n mail krijg ik een nieuwsbrief. De pleisters van de Etos zijn in de aanbieding. Als ik in de winkel kom, blijkt dit niet het geval???
Ook stond er CB12 1 + 1 gratis. In de winkel blijkt dit niet het geval.
Natuurlijk begrijp ik dat ik m’n mailtje kan laten zien in de winkel, maar dat is extra gedoe en tijd.

Gewenste Oplossing:

Noteren jullie dat iets in de actie is, zorg dan ook dat dit in de winkel klopt.
Als de actie pas over enkele weken is, hoef ik die info niet te ontvangen. Bij AH heb ik dit nooit. Familie van jullie toch?
Met vriendelijke groeten, Letty Brugman

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Etos

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Etos nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM